Rejsy edukacyjne

Rejsy edukacyjne

Rejs Wisłą to jedyna, niepowtarzalna, „interaktywna” lekcja historii Polski i Europy oraz ogromna dawka doznań krajoznawczych, czyli najbardziej efektywna, a zarazem przyjazna forma edukacji – dlatego szczególnie łatwo przyswajalna przez młodzież.
Szeroka oferta rejsów edukacyjnych kierowana jest przede wszystkim (ale nie tylko) do studentów i uczniów szkół o profilu turystycznym, którzy w ten sposób mogą odbywać zajęcia praktyczne, poszerzając swą wiedzę z zakresu geografii, historii, krajoznawstwa, etnografii i wielu innych dziedzin.

Ze względu na wspaniałe przyrodnicze wartości Wisły - pomimo dynamicznego rozwoju cywilizacyjnego, pozostała nadal dzika, dziewicza i w pewnym sensie niedostępna – rejs może być też znakomitym sposobem na lepsze, praktyczne poznanie nadwiślańskiej flory i fauny przez szerokie rzesze młodzieży. Szkolenia mogą obejmować również tematykę związaną z żeglugą i turystyką śródlądową, w tym elementy nawigacji z wykorzystaniem przyrządów i wiele, wiele innych. W opracowaniu, przygotowaniu i prowadzeniu rejsów edukacyjnych korzystamy z pomocy wykwalifikowanej kadry. Możecie też sami opracować program i prowadzić wykłady, a nasze jachty posłużą jako środek transportu i pomoc dydaktyczna.

Celem jeszcze lepszego przybliżenia tematyki Wisły stworzyliśmy na pokładzie Żeglugi Wiślanej mini-bibliotekę, zawierającą kopie książek, skryptów, broszur i artykułów prasowych poświęconych Królowej Polskich Rzek. Znaczna część materiałów to prawdziwe „białe kruki”, wydane tylko raz, bardzo ciekawe pozycje, które czyta się z dużym zainteresowaniem. Dysponentem księgozbioru jest SZYPER, który wypożycza na czas rejsu interesujące materiały