PĘTLA ŻUŁAWSKA - czarter i wynajem jachtu

PĘTLA ŻUŁAWSKA - czarter i wynajem jachtu

Pętla Żuławska - wynajem jachtu, czarter Żuławy, rejs Pętla Żuław

Pętla Żuławska - wynajem jachtu, czarter Żuławy, rejs Pętla Żuław

Szlak Pętli Żuław daje wodniakom ogromne możliwości. Przede wszystkim jako pętla jest unikalną ofertą one-way - nie powtarzając tej samej trasy wracamy do bazy w Rybinie. Pokonanie 200-kilometrowego szlaku w tydzień nie stanowi problemu i nie jest męczące – samo pływanie z optymalną prędkością marszową na poziomie 8,5-9,0 km/h zajmuje około 25 godzin, czyli maksymalnie kilka godzin dziennie. Po drodze pokonujemy interesujące pod względem hydrotechnicznym śluzy i mosty zwodzone, co dodatkowo urozmaica naszą podróż. Zawsze jednak wystarczy czasu na wypoczynek i podziwianie niezwykłej przyrody tego jedynego skrawka Polski położonego poniżej poziomu morza. Bywa, że czasem płyniemy wyżej od otaczających nas pól, które położone są w depresjach.

Cisza i spokój

Dla spragnionych ciszy i spokoju proponujemy postoje przy dzikich, urokliwych brzegach. Żuławskie rzeki znakomicie nadają się do kąpieli, a cumując w pobliżu wybrzeża możemy łatwo dostać się na bałtycką plażę i dla odmiany popływać w słonej wodzie. Nie braknie nam też czasu na poznanie niezliczonych walorów turystyczno-krajoznawczych regionu. Po zacumowaniu w jednej z wielu przestronnych, dobrze zorganizowanych przystani (z pełną infrastrukturą w postaci toalet, pryszniców, punktu poboru wody i przyłącza jachtu do zasilania) możemy udać się do miasteczka. Czekają tam na nas ciekawe zabytki, muzea, galerie oraz klimatyczne kawiarnie i restauracje, serwujące również lokalną kuchnię.

Żuławy to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek.

Żuławy to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. Zwiedzając majestatyczne gotyckie kościoły i zamki krzyżackie, czy też tajemnicze domy podcieniowe dzieci mogą poznać historię, dobrze się przy tym bawiąc, a na dokładkę poszaleć w rodzinnych parkach rozrywki oraz podziwiać polderowy krajobraz z wagonika kolejki wąskotorowej. Najważniejszy jest jednak wspólny rejs hausbotem, na pokładzie którego -  wypełniając codzienne wodniackie obowiązki - funkcjonujemy jako załoga i razem przeżywamy niezwykłą żuławską przygodę.

ŻUŁAWY. 

Uroda Żuław delty Wisły jest niezwykła. Jest ukryta, zakodowana w krajobrazie. Każdy jego element i szczegół jest ważny i niezbędny dla osiągnięcia spójności i harmonii. Wierzby i topole odparowują wodę z pól i rowów, lipy ozdabiają cmentarze i przydomowe parki. Drogi i rowy przecinają pola i łąki prostokątnie, aby oszczędzić miejsce pod uprawy. Unoszone i obracane mosty oddają statkom pierwszeństwo przed samochodami. Domy stoją na piaszczystych pagórkach - terpach - zabezpieczone od zalania. Nad podcieniami suszy się pszenica pod przyszłoroczne zasiewy. Śluzy i wrota sztormowe chronią kanały i rzeki od gwałtownych wezbrań. Stacje pomp pracując dzień i noc regulują wahania wody na polderach. Żuławy są wspólnym dziełem człowieka, jego twórczych zabiegów, i królowej polskich rzek - Wisły. Nie ma w Polsce drugiej takiej krainy, tak godziwie odpłacającej się za mądre gospodarowanie, sprawną technikę i wysoką kulturę rolną. Nie ma regionu o tak niezwykłym krajobrazie, przyrodzie, historii i dziedzictwie kulturowym. 

Poniżej kilka ciekawych linków do materiałów o Pętli Żuławskiej:

Mapa tras Pętli Żuławskiej

Locja Pętli Żuławskiej

Wirtualne zwiedzanie przystani Pętli Żuławskiej

Darmowa nawigacja po Pętli Żuławskiej

Nowa Aleksandra na wiekowej Pętli - opis z przęglądu motorowodnego

Żuławy Wiślane - krajobraz nie tylko dla konesera

Nasze Jachty : | Vistula Cruiser 30 SVistula Cruiser 30Haber 33 Reporter Weekend 820 DeLux |