WIELKA PĘTLA WIELKOPOLSKI - czartery barek

WIELKA PĘTLA WIELKOPOLSKI - czartery barek

Wynajem jachtu bez uprawnień, czarter barki. Wielka Pętla Wielkopolski.

Wynajem jachtu bez uprawnień, czarter barki. Wielka Pętla Wielkopolski.

Wielka Pętla Wielkopolski to unikatowy szlak żeglugowy o długości prawie 700km, prowadzący z malowniczo położonego Ślesina (gdzie znajduje się nasza baza) na południe przez Kanał Ślesiński i 2 śluzy do Konina. Cumując przy miejskim bulwarze mamy okazję zapuścić się w uliczki starego miasta. Następnie z prądem Warty spływamy przez Śrem, stolicę regionu – Poznań (do zabytkowego Rynku Starego Miasta od rzeki niedaleko), Międzychód - prawie 350 km do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie wita nas rozległy nadwarciański bulwar z kilkoma ciekawymi knajpkami. Tam zmieniamy kierunek na wschodni i po kilkunastu kilometrach, w Santoku, wpływamy na Noteć, którą po przejściu systemu 14 zabytkowych śluz docieramy po stu kilkudziesięciu km do Nakła nad Notecią.

Trzymając kierunek wschodni pokonujemy kolejne 6 śluz i kolejne 30 km po Kanale Bydgoskim, który stanowi połączenie dróg wodnych Wisły i Odry. To unikatowy na skalę europejską przykład XVIII-wiecznej myśli technicznej, tak doskonałej, że system z powodzeniem funkcjonuje do czasów współczesnych. Niezapomniane wrażenie robi rejs przez centrum Bydgoszczy.

Stare domy, spichlerze i nowoczesna opera.

Stare domy, spichlerze i nowoczesna opera położone nad samą Brdą są na wyciągnięcie ręki... tworzą tzw. Bydgoską Wenecję. Niedaleko od brzegu znajduje się rynek i urokliwa Wyspa Młyńska z licznymi restauracjami i kawiarniami. Wracamy do połowy Kanału Bydgoskiego, gdzie skręcamy na południe na Kanał Górnonotecki i Górną Noteć. Tam pokonujemy kolejnych 8 interesujących pod względem technicznym śluz, by wreszcie dotrzeć do Jeziora Gopło z legendarną Kruszwicą położoną na początku akwenu. Jeszcze tylko 2 śluzy i jesteśmy z powrotem w Ślesinie.

Atrakcyjność szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski

Atrakcyjność szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski leży w jego różnorodności. Przez pewien czas płyniemy kanałami, później wartką rzeką, następnie rzeką uregulowaną systemem śluz, znów kanałami, by wreszcie wpłynąć na przepiękne jeziora. Pętla to wszelkie możliwe doznania. Z jednej strony dzika przyroda i wspaniałe krajobrazy, z drugiej ciekawe obiekty hydrotechniczne i atrakcyjne turystycznie miasta.

Pomimo sporego dystansu, Pętlę można pokonać w całości (płynąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara) bez problemu w dwa tygodnie. Wartą płynie się cały czas z nurtem, a na Noteci śluzy znacznie wyhamowują prąd rzeki, który staje się prawie niewyczuwalny. 

Dla osób, które nie dysponują tak dużą ilością wolnego czasu proponujemy kilka wariantów tras tygodniowych. Niezależnie od tego każdy turysta może wybrać indywidualną wersję szlaku, dostosowaną do jego możliwości i oczekiwać. Chętnie podpowiadamy najlepsze rozwiązania.

Na Wielkiej Pętli Wielkopolski oferujemy jachty Vistula Cruiser 30 SE z silnikiem zaburtowym Yamaha 30KM i sterem strumieniowym.

Uwaga!

Możliwości pokonania poszczególnych fragmentów szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski zależą od warunków hydrologicznych. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować realizacji założonego planu rejsów. Dlatego przed terminem wypłynięcia prosimy o zapoznanie się z aktualną sytuacją hydrologiczną lub kontakt z organizatorem.

Zapraszamy do zapoznania się z mapą Wielkiej Pętli Wielkopolski

PROPONOWANE TRASY:

na 1 tydzień:

  1. Ślesin – Konin – Barcin – Ślesin, 10 śluz, ok. 200km

  2. Ślesin – Bydgoszcz – Ślesin, 30 śluz, ok. 270km

  3. Ślesin – Konin – Bydgoszcz – Ślesin, 34 śluzy, ok. 310km

na 2 tygodnie:

  WPW: Ślesin – Konin – Poznań – Gorzów Wlkp. - Bydgoszcz – Ślesin, 36 śluz, ok. 700km

Nasze Jachty : | Vistula Cruiser 30 SVistula Cruiser 30Haber 33 Reporter Weekend 820 DeLux |