KANAŁ AUGUSTOWSKI - rejsy barkami
Kanał Augustowski czarter barki (houseboatu) na Kanale Augustowskim
Kanał Augustowski czarter barki (houseboatu) na Kanale Augustowskim
SAMODZIELNE CZARTERY JACHTÓW MOTOROWYCH (HAUSBOTÓW) HABER 20 miniREPORTER NA KANALE AUGUSTOWSKIM - bez uprawnień motorowodnych.
Kanał Augustowski stanowi perłę wśród szlaków wodnych Europy. Spływy wzdłuż Kanału były jedną z ulubionych rozrywek Ojca Świętego Jana Pawła II.
W najbliższym sąsiedztwie Kanału znajdują się ruiny - słynnej linii Mołotowa - pasa umocnień rosyjskich ciągnących się wzdłuż granicy z Niemcami wytyczonej po podziale Polski dokonanym przez okupantów w 1939 roku. Umocnienia budowane były w wielkim pośpiechu od jesieni 1939 r. aż do wybuchu wojny sowiecko-niemieckiej. Linia schronów bojowych i innych umocnień ciągnęła się od Bałtyku poprzez okolice Połągi na Litwie aż za Przemyśl na południu Polski.
Kanał Augustowski posiada 18 śluz murowanych i 23 upusty, z czego 14 śluz znajdujących się w granicach Polski i aż dziewięć posiadających oryginalną konstrukcję XIX - wieczną. Kanał Augustowski pokonuje ogółem różnicę poziomów równą: 54,04 m. Jego zapotrzebowanie na wodę zaspokaja jezioro Serwy.
Kanał ocalał w swym zabytkowym kształcie jedynie dlatego, że nie został włączony do systemu handlowych szlaków wodnych na taką skalę na jaką przewidywali to jego projektanci i przez wiele lat pełnił jedynie funkcję wodnego szlaku turystycznego. Połączenie Kanału Augustowskiego z Niemnem pozwoli nie tylko podróżować drogą wodną na Białoruś ale również otworzy wodniakom szlak na rzeki i jeziora Litwy i Łotwy.
Zadziwiającym zbiegiem okoliczności jest fakt, że pierwszym decydentem w sprawie budowy Kanału Augustowskiego był car Aleksander a drugim tym razem na białoruskiej części Kanału jest również Aleksander nie car a Prezydent, który zdecydował się odbudować ten szlak wodny swoim ukazem No 2 z 8 stycznia 2004 roku.
Kanał Augustowski stał się częścią wyjątkowo malowniczego i łatwego szlaku wodnego Czarnej Hańczy. Organizatorzy turystyki proponują dziesięcio- lub czternastodniowe spływy z noclegami na polach namiotowych lub stanicach wodnych. Szczegóły dotyczące szlaków kajakowych na stronie szlaki turystyczne.
Warunki czarteru i cennik
Portem macierzystym barki jest Port Szekla w Augustowie ( wylot rzeki Netta do jeziora Necko ), postój w tym porcie jest bezpłatny. Jacht przygotowany do rejsu posiada : zatankowany bak paliwa 60 l, zatankowaną wodę 200 l , naładowane akumulatory, komplet pościeli na tydzień rejsu, 2 l paliwa do kuchenki, opróżniony zbiornik WC, mapy szlaku i przewodnik rejsu ( gdzie zjeść, co zwiedzić, gdzie dobić ), skrócona instrukcja obsługi barki.
- Na terenie Portu Szekla możliwość pozostawienia samochodu na parkingu strzeżonym ( 10 zł/doba ) lub nie
- Kaucja w wysokości 1000 zł płatna najpóźniej w dniu odbioru barki.
CENNIK CZARTERU SEZON 2017
SEZON ( 25.06 – 2.09. ) 3000 zł / tydzień
01.05.-30.05. oraz 01.10.-31.10. 350,- zł/doba
01.06.-26.06. oraz 03.09.-30.09. 450,- zł/doba
WYPOSAŻENIE BARKI :
- Kuchenka dwupalnikowa spirytusowa
- Zlewozmywak (ciepła woda )
- Lodówka
- Radio z CD i Mp3
- Naczynia i sztućce
- Ogrzewanie Webasto
- Prysznic w kokpicie
- Zbiorniki wody 2 x 100 l
- Zbiornik paliwa 60 l
- Silnik Yamaha 9,9 KM
- Cabrio w kokpicie
- 2 kotwice, pagaj, bosak, paliki cumownicze
- Środki ratunkowe (kamizelki, koło )
- Apteczka
Nasze Jachty : | Vistula Cruiser 30 S | Vistula Cruiser 30 | Haber 33 Reporter | Weekend 820 DeLux |