New! BYDGOSZCZ – czartery na Dolnej Wiśle i Kan. Bydgoskim

New! BYDGOSZCZ – czartery na Dolnej Wiśle i Kan. Bydgoskim

BYDGOSZCZ – samodzielne czartery na Dolnej Wiśle i Kanale Bydgoskim

Uwaga!!! CZARTERY MOŻLIWE OD KOŃCA KWIETNIA DO KOŃCA CZERWCA LUB DO LIPCA (zależnie od warunków hydrologicznych).

 

Niezwykła baza w samym sercu Bydgoszczy...

Stare domy, spichlerze i nowoczesna opera położone nad Brdą są na wyciągnięcie ręki... tworzą tzw. Bydgoską Wenecję. Niedaleko od brzegu znajduje się rynek i urokliwa Wyspa Młyńska z licznymi restauracjami i kawiarniami.

Atrakcyjność szlaku leży w jego różnorodności...

Przez pewien czas płyniemy po Kanale Bydgoskim, który stanowi połączenie dróg wodnych Wisły i Odry. To unikatowy na skalę europejską przykład XVIII-wiecznej myśli technicznej, tak doskonałej, że system z powodzeniem funkcjonuje do czasów współczesnych.

Później podróżujemy malowniczą, meandrującą wśród pól Środkową Notecią.

Wreszcie rejs niezwykłą Wisłą, która pomimo dynamicznego rozwoju cywilizacyjnego, pozostała nadal dzika, dziewicza i w pewnym sensie niedostępna. Królowa polskich rzek to nie lada atrakcja dla wędkarzy, miłośników przyrody, a zwłaszcza ornitologów, bo wiślane brzegi i wyspy są lęgowiskiem i domem dla wielu gatunków ptaków. Wbrew obiegowym opiniom woda znakomicie nadaje się do kąpieli, a rozległe piaszczyste plaże zachęcają do wypoczynku.

Ta trasa to wszelkie możliwe doznania...

Z jednej strony dzika przyroda i wspaniałe krajobrazy, z drugiej ciekawe obiekty hydrotechniczne i…

Atrakcyjne turystycznie i krajoznawczo miasta...

Znajdujemy się na styku architektury polskiej i krzyżackiej. Stąd ogromna różnorodność stylów. Choć początki Bydgoszczy sięgają czasów Kazimierza Wielkiego to większość obecnej zabudowy pochodzi z przełomu XVIII i XIX w. i po gruntownej renowacji z ostatnich lat robi imponujące wrażenie. Szczególnie od strony wody - to przecież nasza Wenecja.

Panorama Torunia z Wisły to coś nie do opisania. Tak właśnie widzieli po raz pierwszy to krzyżackie miasto przybywający rzeką kupcy. Wchodząc wgłąb starego miasta rzeczywiście czujemy “gotyk na dotyk”.

 

Z bazy w Bydgoszczy oferujemy czartery jachtu Vistula Cruiser 30 z silnikiem zaburtowym Yamaha 25KM.

Czarter od czwartku godz. 17.00 do czwartku godz. 10.00. Cennik czarterów taki jak na Wielkiej Pętli Wielkopolski.

 

Uwaga!!! CZARTERY MOŻLIWE OD KOŃCA KWIETNIA DO KOŃCA CZERWCA LUB DO LIPCA (zależnie od warunków hydrologicznych).

 

PROPONOWANA TRASA na 1 tydzień:

czw. po południu - przekazanie jachtu, szkolenie + wieczorne zwiedzanie Bydgoszczy - niedaleko od przystani znajduje się rynek i urokliwa Wyspa Młyńska z licznymi restauracjami i kawiarniami.

pt. rejs zabytkowym Kanałem Bydgoskim (zbudowany w drugiej połowie XVIII w. obfituje w liczne atrakcje hydrotechniczne) do komfortowej przystani w Nakle nad Notecią (zwiedzanie miasta), ok 5-6 godz.

sb. rejs po malowniczej Noteci Środkowej do śluzy Gromadno i powrót do mariny w Nakle, ok. 5-6 godz.

nd. rejs po Kanale Bydgoskim do Bydgoszczy, zwiedzanie miasta - liczne muzea, zabytkowe stare miasto, ok. 5-6 godz.

pn. rejs rzeką Brdą do ujścia, wejście na Wisłę przez śluzę i rejs po Wiśle do Solca Kujawskiego - tam zwiedzanie miasta i nocleg w przystani, ok. 5 godz.

wt. rejs po Wiśle do Torunia (przepiękna panorama miasta od strony Wisły), zwiedzanie miasta (nie trzeba zachwalać _ wystarczy przytoczyć slogan promocyjny “gotyk na dotyk”), nocleg w marinie, ok. 6 godz.

śr. powrót Wisłą i Brdą do Bydgoszczy, ok. 6 godz.

czw. godz.10.00 zdanie jachtu.

W sumie ok. 28-35 godzin

 

Uwaga!

W poniedziałek i wtorek możliwe płyniecie ze skipperem (w przypadku trudnych warunków nawigacyjnych),  który wyznacza trasę na Wiśle, pomaga w znalezieniu miejsc na noclegi, udziela wskazówek praktycznych i turystycznych, również kulinarnych (catering, zakup ryb wędzonych i świeżych prosto z Wisły, organizacja ogniska).

Powrót do Bydgoszczy (w środę) samodzielnie na podstawie zapisu trasy na GPS z rejsu pod prąd. W razie trudności możliwość ponownego wynajęcia skippera.

Koszt skippera za 2 dni wynosi 300zł.

Możliwości pokonania poszczególnych fragmentów szlaku zależą od warunków hydrologicznych. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować realizacji założonego planu rejsu. Dlatego przed terminem wypłynięcia prosimy o zapoznanie się z aktualną sytuacją hydrologiczną lub kontakt z organizatorem.

 

PROPONOWANA TRASA na 2 tygodnie:

Bydgoszcz - Nakło nad Notecią - śluza Gromadno - Bydgoszcz - Chełmno - Świecie - Grudziądz - Solec Kujawski - Toruń - Bydgoszcz, ok. 60-70 godz.

Trasa możliwa do realizacji tylko po wcześniejszym uzgodnieniu, przy dobrych warunkach hydrologicznych i przy częściowej pomocy skippera. Dlatego przed zamówieniem rejsu prosimy o zapoznanie się z aktualną sytuacją hydrologiczną i kontakt z organizatorem.