PĘTLA ŻUŁAWSKA I KANAŁ OSTRÓDZKO - ELBLĄSKI - czartery

PĘTLA ŻUŁAWSKA I KANAŁ OSTRÓDZKO - ELBLĄSKI - czartery

Pętla Żuławska i Kanał Ostródzko - Elbląski, Żuławy, Rybina Czarter jachtu

Pętla Żuławska i Kanał Ostródzko - Elbląski, Żuławy, Rybina Czarter jachtu

Szlak Pętli Żuław daje wodniakom ogromne możliwości. Przede wszystkim jako pętla jest unikalną ofertą one-way - nie powtarzając tej samej trasy wracamy do bazy w Rybinie. Pokonanie 200-kilometrowego szlaku w tydzień nie stanowi problemu i nie jest męczące – samo pływanie z optymalną prędkością marszową na poziomie 8,5-9,0 km/h zajmuje około 25 godzin, czyli maksymalnie kilka godzin dziennie. Po drodze pokonujemy interesujące pod względem hydrotechnicznym śluzy i mosty zwodzone, co dodatkowo urozmaica naszą podróż. Zawsze jednak wystarczy czasu na wypoczynek i podziwianie niezwykłej przyrody tego jedynego skrawka Polski położonego poniżej poziomu morza.

Cisza i spokój.

Dla spragnionych ciszy i spokoju proponujemy postoje przy dzikich, urokliwych brzegach. Nie braknie nam też czasu na poznanie niezliczonych walorów turystyczno-krajoznawczych regionu. Po zacumowaniu w jednej z wielu przestronnych, dobrze zorganizowanych przystani (z pełną infrastrukturą w postaci toalet, pryszniców, punktu poboru wody i przyłącza jachtu do zasilania) możemy udać się do miasteczka. Czekają tam na nas ciekawe zabytki, muzea, galerie oraz klimatyczne kawiarnie i restauracje, serwujące również lokalną kuchnię. Dlatego Żuławy to idealne miejsce na rodzinny wypoczynek. więcej na stronie z opisem trasy Pętli Żuławskiej

Kanał Ostródzko-Elbląski

Kanał Ostródzko-Elbląski to niezwykle ciekawy pod względem hydrotechnicznym i historycznym obszar żeglugowy, z unikatowym na skalę światową systemem pochylni do transportu łodzi. Jako przedłużenie szlaku Pętli Żuław umożliwia dotarcie do Jeziora Jeziorak i Iławy oraz Ostródy, a nawet dalej do Starych Jabłonek (po drodze przepływamy przez jedyny w Polsce tunel na szlaku wodnym). Przemieszczanie się kanałem za pomocą pochylni dostarcza wielu emocji. Na jednym z odcinków kanału na przestrzeni 9,6 kilometra jednostka jest transportowana przez pięć kolejnych pochylni na specjalnej platformie poruszającej się po szynach. W ten sposób pokonuje 2300 metrów suchego, porośniętego trawą lądu wznosząc się z pasażerami na pokładzie na wysokość blisko 100 m. Więcej na stronie z opisem trasy Kanału Ostródzko - Elbląskiego.

Nasze Jachty : | Vistula Cruiser 30 SVistula Cruiser 30Haber 33 Reporter Weekend 820 DeLux |