New! WISŁA ŚRODKOWA – samodzielne wynajmy jachtów

New! WISŁA ŚRODKOWA – samodzielne wynajmy jachtów

WISŁA ŚRODKOWA – samodzielne czartery jachtów z bazy w Płocku

Odkryj ostatnią dziką rzekę w Europie!

Niezwykłość Wisły polega na tym, że pomimo dynamicznego rozwoju cywilizacyjnego, pozostała nadal dzika, dziewicza i w pewnym sensie niedostępna.

Niezwykła przyroda...

„Środkowy odcinek Wisły wyróżnia się pod względem walorów przyrodniczych dzięki zachowanemu naturalnemu charakterowi. Rzeka rozlewa się tu na szerokość od 600 do 1200 m. Widziana z lotu ptaka zadziwia mozaiką piasku, wody i zieleni, którą tworzą znajdujące się w jej korycie ławice, łachy i kępy. Wygląd koryta rzeki podlega nieustannym zmianom – piaszczyste wyspy ulegają niszczeniu, to znów powstają w innym miejscu.” Dlatego tak wiele rozrywki i emocji daje „czytania rzeki”, czyli odnajdywanie przebiegu nurtu.

Ciekawostki turystyczne...

Znaczna część środkowego odcinka Wisły znajduje się w obszarze Mazowsza – ziemi bogatej w dzieła architektury i sztuki. Właśnie ten region Polski był teatrem wielu historycznych wydarzeń, które na przestrzeni wieków kształtowały losy kraju. Tworzyli tutaj wybitni artyści i architekci, powstawały dzieła różnorodne, które teraz możemy zwiedzać i podziwiać.

Dla każdego coś miłego...

Wisła to wreszcie nie lada atrakcja dla wędkarzy, miłośników przyrody, a zwłaszcza ornitologów, bo wiślane brzegi i wyspy są lęgowiskiem i domem dla wielu gatunków ptaków. Wbrew obiegowym opiniom woda znakomicie nadaje się do kąpieli, a rozległe piaszczyste plaże zachęcają do wypoczynku. Dlatego rejs po Wiśle może być znakomitym sposobem na rodzinne, pełne wrażeń, wakacje...

 

Na Wiśle Środkowej oferujemy czartery jachtu Vistula Cruiser 30 z silnikiem zaburtowym Yamaha 25KM.

 

WYNAJEM Z BAZY W PŁOCKU. Czarter od czwartku godz. 17.00 do czwartku godz. 10.00. Cennik czarterów taki jak na Wielkiej Pętli Wielkopolski.

 

PROPONOWANA TRASA na 1 tydzień:

czw. przekazanie jachtu, szkolenie + wieczorne zwiedzanie Płocka

pt+sb+nd. rejs po Zalewie Włocławskim z możliwymi postojami w Murzynowie, Dobrzyniu, Włocławku (zwiedzanie miasta i największej w Polsce śluzy), Dobiegniewie i innych miejscach. Powrót do bazy w Płocku w śr wieczorem lub czw rano. W ciągu 2 dni ok. 10 godz.

pn. rejs do Kępy Polskiej lub okolic (możliwe nocowanie przy dzikiej wyspie) ok. 8 godz.

wt. rejs do Wyszogrodu - zwiedzanie miasteczka m.in. Muzeum Wisły, możliwość wypożyczenia rowerów, następnie rejs do Czerwińska - zwiedzanie miasteczka i klasztoru z 1155r. W sumie ok. 4 godz.

śr. rejs do Płocka ok. 6 godzin (ewentualnie z postojem na wyspach), zwiedzanie miasta.

czw. godz.10.00 zdanie jachtu.

W sumie ok. 28 godzin

Uwaga!

W poniedziałek i wtorek (trasa Płock – Czerwińsk) w przypadku złych warunków hydrotechnicznych (niskie stany wody) obowiązkowo płyniemy ze skipperem, który wyznacza trasę na trudnej nawigacyjnie Wiśle, pomaga w znalezieniu miejsc na noclegi, udziela wskazówek praktycznych i turystycznych, również kulinarnych (catering, zakup ryb wędzonych i świeżych prosto z Wisły, organizacja ogniska). Również udostępnia przygotowane wędki (przynęta itd.) i uczy wędkowania (za dopłatą 100zł/3 kpl wędek/dzień).

Powrót z Czerwińska do Płocka (sb-nd) samodzielnie na podstawie zapisu trasy na GPS z rejsu pod prąd. W razie trudności możliwość ponownego wynajęcia skippera.

Koszt skippera za 2 dni (pt-sb) wynosi do 300zł.

Możliwości pokonania poszczególnych fragmentów szlaku zależą od warunków hydrologicznych. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować realizacji założonego planu rejsu. Dlatego przed terminem wypłynięcia prosimy o zapoznanie się z aktualną sytuacją hydrologiczną lub kontakt z organizatorem.

 

PROPONOWANA TRASA na 2 tygodnie:

Płock – Czerwińsk – Wyszogród – Płock – Włocławek – Toruń – Bydgoszcz – Toruń – Włocławek – Płock

ok.400 km, ok. 60 godz.

Trasa możliwa do realizacji tylko po wcześniejszym uzgodnieniu, przy dobrych warunkach hydrologicznych i przy częściowej pomocy skippera. Dlatego przed zamówieniem rejsu prosimy o zapoznanie się z aktualną sytuacją hydrologiczną i kontakt z organizatorem.

 

Nasze Jachty : | Vistula Cruiser 30 SVistula Cruiser 30Haber 33 Reporter Weekend 820 DeLux |