NIEMCY – Berlin, Brandenburgia i Meklemburgia - rejsy

NIEMCY – Berlin, Brandenburgia i Meklemburgia - rejsy

Czarter jachtu, barki, rejs Niemcy – Berlin, Brandenburgia i Meklemburgia.

Czarter jachtu, barki, rejs Niemcy – Berlin, Brandenburgia i Meklemburgia.

Stolica Niemiec, Berlin to prawdziwy raj dla amatorów sportów wodnych. Rzeki Szprewa i Havela oplatają miasto jak ośmiornica, tworząc z jednej strony malownicze rozlewiska, z drugiej zaś wąskie przesmyki. Przemykając się przez nie często mijamy większe lub mniejsze wysepki. Drogi wodne Szprewy i Haveli uzupełnia system kanałów i śluz, które tworzą razem bogaty kompleks szlaków wodnych Berlina. W zakolach, zatoczkach i odnogach rzek funkcjonuje wiele kompleksowo wyposażonych przystani, co zapewnia wodniakom komfortowy postój. Są też miejsca parkingowe w zlokalizowane w centralnych częściach miasta, gdzie można bezpłatnie cumować przez 24 godziny. To znakomite miejsca wypadowe do zwiedzania niemieckiej stolicy. Dla spragnionych ciszy i spokoju polecamy naturalne rozlewiska, szczególnie na Haveli, w zachodniej i południowo-zachodniej części miasta.

Nie tylko Berlin jest tak atrakcyjny pod względem wodniackim.

Pływanie po dalszych zakątkach Brandenburgii dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Niezależnie od kierunku, w którym się udamy trafimy na ciekawe miejsca. Płynąc na zachód Havelą docieramy najpierw do Poczdamu, a dalej przez zakola, rozlewiska,kolejne jeziora do początku Kanału Mitteland, który stanowi główną drogę wodną na zachód Niemiec, wykorzystywaną głównie do celów komercyjnych. Skręcając nieco na północny-zachód wpływamy na niezwykle ciekawą pod względem przyrodniczym Dolną Havelę.

Opuszczając Berlin na wschód płyniemy częściowo Szprewą, malowniczo rozlaną wśród lasów i łąk, a częściowo Kanałem Odra-Szprewa, by po kilkudziesięciu kilometrach, w Eisenhuttenstadt dotrzeć do Odry. Stąd możemy spłynąć z prądem na północ, mijając po drodze Frankfurt (na lewym, niemieckim brzegu) i Słubice (po polskiej stronie) i w okolicach Schwedt skręcić w Kanał Odra-Havela, prowadzący z powrotem do Berlina. Po drodze niezwykła ciekawostka hydrotechniczna – Schiffshebewerk, czyli podnośnia dla łodzi i statków, dzięki której pokonujemy kilkadziesiąt metrów różnicy poziomów wody.

Szlaki wodne Meklemburgii.

Z kolei wyruszając z Berlina Zachodniego na północ Havelą mamy możliwość dopłynięcia do systemu szlaków wodnych Meklemburgii. Krajobrazowo podobna do Mazur kraina jezior, połączonych rzekami i kanałami z licznymi śluzami zachwyca swoją urodą i różnorodnością. Po drodze mijamy wiele dzikich miejsc, ale też przepiękne miejscowości z doskonale przygotowaną infrastrukturą dla wodniaków. Niemal pośrodku szlaku przepływamy przez największe jezioro w Niemczech – Muritz.

PROPONOWANE TRASY:
1. Berlin – Kanał Odra-Szprewa - Eisenhuttenstadt – Odra – Kanał Odra-Havela - Niderfinow (Schiffshebewerk – podnośnia) – Berlin (1 tydzień)
2. Berlin – Poczdam – Genthin – Łaba – Havelberg – Dolna Havela – Brandenburg – Berlin (1 tydzień
3. Berlin – Poczdam – Genthin – Łaba – Domitz – Jez. Muritz – Zehdenick – Berlin (2 tygodnie)
4. Rejs po Berlinie, Poczdamie, Koepenick i okolicach (1 tydzień)

 

CENNIK 2017:

JACHTY VISTULA CRUISER 30 S z silnikiem stacjonarnym diesel 52 KM i sterem strumieniowym

Koszt czarteru całego jachtu (do 7 osób) na 7 dni (od soboty do soboty) wynosi w okresie:

01.04 - 28.04 900 €
29.04 - 16.06 1.000 €
17.06 - 01.09 1.200 €
02.09 - 22.09 1.000 €
23.09 - 27.10 900 €

Dodatkowo płatne: paliwo wg motogodzin, obowiązkowe szkolenie dla nieposiadających uprawnień motorowodnych (3 godziny) 70 EUR, dobrowolne doszkolenie dla posiadających uprawnienia motorowodne (za każdą godzinę) 30 EUR, sprzątanie końcowe 50 EUR, zwierzę domowe na pokładzie 30 EUR, kaucja zwrotna 500 EUR.

Nasze Jachty : | Vistula Cruiser 30 SVistula Cruiser 30Haber 33 Reporter Weekend 820 DeLux |