WŁOCHY - LAGUNA WENECKA - wynajem jachtów

WŁOCHY - LAGUNA WENECKA - wynajem jachtów

Włochy - Laguna Wenecka. Wynajem jachtu, czarter - rejs (bez uprawnień)

Włochy - Laguna Wenecka. Wynajem jachtu, czarter - rejs (bez uprawnień)

Zimowy urlop na pokładzie hausbota? Czemu nie! Szczególnie jeżeli jacht jest do tego przystosowany, a aura łagodniejsza niż w Polsce.

Nasza najnowsza propozycja to czartery jachtu motorowego Vistula Cruiser 30 S na obszarze Laguny Weneckiej. Hausbot ten posiada zabudowany kokpit, czyli tak zwany hard-top. Dlatego sternik może go wygodnie prowadzić nie wystawiając się na działanie wiatru i temperatury. Tym bardziej, że sterówka posiada dodatkowe ogrzewanie. Załoga również nie musi się martwić, że zmarznie, gdyż wnętrze jednostki jest ogrzewane przez system Webasto do ponad 20 stopni Celsjusza, co wielokrotnie sprawdziliśmy podczas naszych wypraw i to w znacznie surowszym klimacie (na zewnątrz było nawet minus kilkanaście stopni).

Średnie temperatury na obszarze Laguny Weneckiej wahają się w okresie jesienno-zimowo-wiosennym w okolicach 10 st. Celsjusza. Niewątpliwą korzyścią wynikającą z pływania o tej porze roku jest możliwość zwiedzania Wenecji i miasteczek położonych na wyspach Laguny w normalnych warunkach, a nie w letnim nieznośnym upale i w towarzystwie tłumów turystów, którzy nie tylko korkują przejścia w wąskich uliczkach, ale także okupują restauracje i kawiarnie, nie mówiąc o zabytkach i muzeach oraz miejscach cumowniczych w przystaniach.

Poza sezonem turystycznym możemy też sporo zaoszczędzić na kosztach wyjazdu, od czarteru poczynając, przez postoje w marinach (wiele z nich jest zimą bezpłatnych), gastronomię i wreszcie na tańszych połączeniach lotniczych kończąc. Z lotnisk w Warszawie i Krakowie nawet po sezonie odbywają się regularne loty do Wenecji. Dojazd samochodem też nie stanowi problemu i zajmuje z Polski ok. 10 godzin, prawie cały czas autostradami. Zimowy rejs hausbotem można również połączyć z wypadem na narty np. w Dolomity lub zwiedzaniem Włoch.

Pływanie po Lagunie Weneckiej to prawdziwa uczta dla wodniaków.

Startujemy z mariny położonej na południe od Wenecji (łatwy dojazd samochodem lub możliwość transferu z lotniska) w miejscowości  Gioggia, nazywanej Małą Wenecją. Pływając po wąskich kanałach, co chwila pokonujemy niskie kamienne mosty. Mamy też możliwość podziwiania licznych zabytków, między innymi katedry, pałaców i przepięknych kamienic. W związku z tym, że Gioggia jest sporym portem rybackim nie możemy pominąć w naszej podróży wizyty na targu rybnym. Zwiedzanie miasta daje nam przedsmak tego co zobaczymy dalej, w Wenecji.

Przepiękna, rozległa, ale też stosunkowo płytka Laguna Wenecka oddzielona jest od morza pasem wąskich wysp. Żeglując po niej trzymamy się dobrze wyznaczonych torów wodnych i w ten sposób docieramy do kolejnych miejscowości na trasie naszego rejsu. Dlatego nawigacja i manewrowanie nie są wcale trudniejsze niż na wodach śródlądowych.

Po drodze odwiedzamy rybacką wyspę Pallestrinę, następnie kurort na Lido, znaną od stuleci z produkcji unikatowego szkła wyspę Murano oraz Burano, z charakterystyczną krzywą wieżą kościoła i Muzeum Koronek. Na San Francesco del Deserto zwiedzimy należący do franciszkanów klasztor. No i jeszcze Torcello, czyli pra-Wenecja, od której zaczęło się zasiedlanie tutejszych wysp, przewodnikowe „must visit” ze względu na archeologiczne pozostałości.

Wreszcie docieramy do sedna naszej podróży, czyli Wenecji. Miasta magicznego, znanego chyba każdemu. W posezonowym spokoju mamy czas nie tylko na zwiedzanie muzeów, zabytków i niezliczonych atrakcji miasta, ale też na relaks, obiad i lampkę wina w zacisznej trattorii, mocne espresso i powłóczenie się po labiryncie wąskich, krętych uliczek. Wrażenia niezapomniane i niezmącone zamieszaniem powodowanym przez tysiące turystów.

Dla kapitanów, którzy z sentymentem wspominają rejsy naszymi jachtami po wodach śródlądowych proponujemy na dokładkę wypad na rzekę Silone i kanał Brenta.

Kompletny, dokładny i ciekawy opis całej trasy znajdziecie na portalu naszych Przyjaciół – Zofii i Stefana Zubczewskich - babciapolka 

CENNIK 2017/2018

Jacht motorowy VISTULA CRUISER 30 S z silnikiem stacjonarnym diesla Vetus 27 KM i sterem strumieniowym

  • Koszt czarteru całego jachtu (do 7 osób) na 7 dni (od niedzieli godz. 12.00 do soboty godz. 12.00 ) wynosi 5.000,zł

- Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia innych godzin odbioru i zdania jachtu oraz możliwość zakwaterowania na jachcie w sobotę wieczorem.

- Sezon czarterowy zaczyna się 12.11.2017r. i kończy 31.03.2018r.

- Kaucja zwrotna wynosi 1500,zł

- Obowiązuje samodzielne sprzątanie po rejsie lub możliwość zlecenia sprzątania końcowego (po uzgodnieniu) w cenie 200,zł

- Na pokładzie znajdują się materiały nawigacyjne – mapa z opisem szlaku

- Paliwo rozliczane na podstawie przepłyniętych motogodzin

- Dodatkowe koszty ponoszone przez czarterującego: opłaty postojowe w niektórych marinach, ewentualnie parking.

Nasze Jachty : | Vistula Cruiser 30 S | Vistula Cruiser 30 | Haber 33 Reporter Weekend 820 DeLux |