REP. CZESKA - KANAŁ BATY - rejsy barkami

REP. CZESKA - KANAŁ BATY - rejsy barkami

Rep. Czeska - Kanał Baty czarter jachtów motorowych bez patentu

Rep. Czeska - Kanał Baty czarter jachtów motorowych bez patentu

Kanał wybudował znany morawski przedsiębiorca, producent obuwia Jan Antonin Bata w latach 1934-38 w celu transportowania węgla do swoich zakładów w miejscowości Otrokovice koło Zlína. Miał on być częścią drogi wodnej Dunaj-Odra-Łaba, którego odcinki były budowane od 1938 roku w pobliżu Kędzierzyna w dzisiejszej Polsce i koło Wiednia. Dalszą budowę na całej długości przerwała wojna, a po wojnie prac nie wznowiono. Na początku lat sześćdziesiątych żegluga została zawieszona również na kanale Baty.

Kanał Baty wielką turystyczną atrakcją.

Po renowacji w latach dziewięćdziesiątych Kanał Baty stał się wielką turystyczną atrakcją południowych Moraw. Długość drogi wodnej w jednym kierunku wynosi obecnie ponad pięćdziesiąt kilometrów. Ostatnio ruszyły przygotowania do przedłużenia szlaku do miejscowości Hodonín i Kroměříž. Wtedy jej długość wzrośnie do 76 km. W przyszłości planuje się przedłużenie trasy w korycie rzeki Morawy przez Słowację aż do Dunaju w Bratysławie.

Kanał Baty zaczyna się na granicy Słowacji i Moraw, kraju wina.

Przed wypłynięciem warto odwiedzić tutejsze piwnice winne i skosztować miejscowego delikatnego wina. Na trasie jest w sumie 13 śluz w jednym kierunku i wiele zabytków techniki, jak na przykład ,,Výklopník“ (Wywrotnica), gdzie całe wagony z węglem rozładowywano na statki. W niewielkiej odległości od drogi wodnej jest mnóstwo atrakcji, muzea, pałace, skansen. Okolica jest poprzecinana ścieżkami rowerowymi. Prawie w każdej miejscowości jest bezpłatna publiczna przystań, w której można kotwiczyć przez jeden dzień i robić wycieczki po okolicy. Bezpłatne jest też przepływanie przez śluzy. Płatne są tylko usługi prywatnych przystani. Najdalej położonym miejscem, do którego można dopłynąć, jest jaz Bělov, w mieście Baty - Otrokovicach. W sumie przepłyną Państwo ponad 100 kilometrów i 26 razy pokonają śluzy.

 

WARUNKI I CENNIK WYNAJMU JACHTÓW W SEZONIE 2017

Jachty motorowe Vistula Cruiser 30 i Weekend 820 wynajmowane są z bazy Stare Mesto na okres: maj i wrzesień – weekendy od pt do nd; czerwiec, lipiec, sierpień - na całe tygodnie od pn do nd.
Do wypożyczenia jachtów nie są wymagane uprawnienia.

VISTULA CRUISER 30 SE z silnikiem zaburtowym Yamaha 30KM i sterem strumieniowym (rok prod.2017)
cena za weekend: 500 EU, cena za tydzień: 1000 EUR, kaucja 500 EUR 
VISTULA CRUISER 30 z silnikiem zaburtowym Yamaha 25KM
cena za weekend: 370 EUR, cena za tydzień: 720 EUR, kaucja 400 EUR 
WEEKEND 820 z silnikiem zaburtowym Yamaha 25KM
cena za weekend:260 EUR, cena za tydzień:480 EUR, kaucja 400 EUR

Nasze Jachty : | Vistula Cruiser 30 S | Vistula Cruiser 30 | Haber 33 Reporter Weekend 820 DeLux |