9. 2015 Expedition
Frnakfurt/Main - Nurnberg - Linz - Bratislava - Budapest 
22.10-14.11.2015 ca.1200km

2015 Expedition: Frnakfurt/Main (23.10) - Gemuenden (26.10)

2015 Expedition:  Gemuenden (26.10.) - Bamberg (29.10.) - Main/Men

2015 Expedition: Main-Donau Kanal / Kanał men-Dunaj (30.10.-1.11.) Bamberg - Regensburg

2015 Expedition: Dunaj / Donau - Regensburg (2.11.) - Passau (3.11.) 

2015 Expedition: Passau (3.11.) - Linz (4.11.) - Wien (5.11.) - Bratislava (7.11.) 

2015 Expedition: Brastislava (8.11.) - Komarno - Budapest (9.11.) 

Nasze ekspedycje

 

1. 2008 – Vistuliada z Wojciechem Giełżyńskim

Hamburka i „Moja prywatna Vistuliada” Wojciecha Giełżyńskiego, w towarzystwie Żeglugi Wiślanej, po 28 latach powróciły na wiślany szlak.
W ramach naszego autorskiego projektu żeglugowego zrealizowaliśmy z Wojciechem Giełżyńskim wspólne przedsięwzięcie. Korzystając z obecności płynących obok jachtów, spłynęliśmy Wisłą do Gdańska. Nasza trasa była jednak trochę dłuższa, gdyż rozpoczęła się nie w Krakowie (gdzie startuje do pierwszego etapu Żegluga Wiślana), lecz podobnie jak miało to miejsce podczas spływu w 1980 roku, z okolic Oświęcimia.
Na szczęście nie wszystkie hamburki odeszły w zapomnienie wraz z poprzednią epoką i udało nam się znaleźć całkiem sprawny technicznie egzemplarz na przystani WTW w Warszawie. Jednostka wymagała pewnych poprawek i reparacji, których dokonali miejscowi szkutnicy. W tym miejscu nie sposób pominąć osoby, które nam pomogły – Zarząd i działaczy WTW, a przede wszystkim pana Jarka Wolskiego – SERDECZNE PODZIĘKOWANIA! Przy okazji nasz rejs uświetnił jubileusz 130-lecia klubu.
Owocem rejsu hamburką odbytego wspólnie z Wojtkiem Giełżyńskim jest książka – kontynuacja „Mojej prywatnej Vistuliady”, swoistej wiślanej biblii, cytowanej przez większość reporterów, nieprzerwanie po dziś dzień. Z książki tej również ja chętnie korzystam, o czym możecie się Państwo przekonać czytając strony www Żeglugi Wiślanej. Powiem więcej, „Vistuliada” stała się dla mnie nawet inspiracją do działania i rozpoczęcia tego niezwykłego projektu żeglugowego.
„Moja powtórna Vistuliada”, bo taki tytuł nosi nowa książka Wojciecha Giełżyńskiego, dostępna jest na rynku od przełomu jesieni i zimy.

2. 2009 – Ekspedycja z Markiem Kamińskim

Żegluga Wiślana brała udział jako partner organizacyjny we wspaniałej wyprawie organizowanej przez podróżnika, polarnika, pierwszego i jedynego człowieka na świecie, który zdobył oba bieguny w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz, MARKA KAMIŃSKIEGO - Ekspedycja WISŁA.
Nasz jacht plynął razem z kajakarzami, stanowiąc zaplecze techniczne i logistyczne wyprawy. Dz ięki naszemu bogatemu doświadczeniu w nawigowaniu po Wiśle braliśmy aktywnie udział w planowaniu trasy i organizacji przepraw przez trudną o tej porze roku, prawie "suchą" rzekę. Pomagaliśmy w realizacji celów i zadań stawianych przez organizatorów. Więcej na www.ekspedycja.com

3. 2010 – z ekipą filmu „Wszystko płynie”

Zapewniamy logistykę przy realizacji filmu WSZYSTKO PŁYNIE
zobacz prezentację (pdf) >

4. 2011 Europe Expedition: Gliwice – Mueritz - Hamburg – Amsterdam – Bruksela – Berlin (ca. 3500 km) – hausbot Vistula Cruiser 30 - DOMINIKA

WSPÓLNIE Z NIEMIECKIM MAGAZYNEM BOOTE ORGANIZUJEMY REJS DO HAMBURGA, AMSTERDAMU, BRUKSELI I BERLINA
mapa
WIĘCEJ INFO, BLOG I ZDJĘCIA DOTYCZĄCE EKSPEDYCJI 

5. 2012 – Poland Trek z belgijskim podróżnikiem Lou-Phi

Współorganizujemy Wiślaną Ekspedycję Belgijskiego Podróżnika - Poland Trek 2012

Żegluga Wiślana bierze udział jako partner organizacyjny we wspaniałej wyprawie organizowanej przez belgijskiego badacza i podróżnika – Louis-Philippe Lonce’a - Ekspedycji Poland Trek 2012. Chce on pieszo, pontonem i kajakiem jako pierwszy człowiek pokonać w ciągu 3 tygodni trasę od południowej granicy Polski na Rysach, przez Baranią Górę, następnie Wisłą aż do ujścia do Bałtyku. Nasz jacht będzie płynął razem z kajakarzem, stanowiąc zaplecze techniczne i logistyczne wyprawy. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w nawigowaniu po Wiśle bierzemy aktywnie udział w planowaniu trasy i organizacji przepraw przez trudną o tej porze roku, prawie "suchą" rzekę, pomagamy w realizacji celów i zadań stawianych przez organizatorów. Poniżej skrót info, więcej na www.polandtrek.com

Poland Trek - Jednoosobowa podróż od Tatr do Bałtyku 

Ze szczytu gór do morza: Pierwsza wyprawa na świecie. 

7 maja 2012 roku, belgijski badacz i podróżnik Louis-Philipppe Loncke rozpocznie, jako pierwszy na świecie, wyprawę mającą na celu przemierzenie Polski od jej najwyższego szczytu gór do Morza Bałtyckiego. 

Pokonanie tej 1200 kilometrowej trasy będzie wymagało zastosowania różnych technik przemieszczania się. Louis-Philippe będzie musiał w pojedynkę przejść pieszo górski odcinek o długości 150 km, pokonać odległość 50 km przy użyciu pontonu raftingowego i przepłynąć kajakiem pozostałe 1000 kilometrów trasy. W ciągu tej czterotygodniowej wyprawy okoliczni mieszkańcy są zaproszeni do jednodniowego towarzyszenia Louisowi w jego rajdzie górskim lub spływie kajakowym. 

Wyprawa rozpocznie się wspinaczką na Rysy. Kolejny etap przedsięwzięcia to wędrówka na północny zachód przez Tatry na Baranią Górę (1220 m), gdzie znajduje się źródło Wisły, najdłuższej rzeki w Polsce i jednej z ostatnich dzikich rzek w Europie. Następnie trzeba będzie przemierzyć Wisłę na całej jej długości, tj. 1047 km, by dotrzeć do Gdańska i Morza Bałtyckiego. Osiągnięcie celu planowane jest na około 2 czerwca bieżącego roku. 

By sprostać zadaniu Louis będzie musiał przez okres czterech tygodni, niosąc swój sprzęt i zapasy, wykonać każdego dnia wysiłek porównywalny do maratonu. Wyzwaniem dla niego będzie utrzymanie tempa postępu dziennego w wymiarze 15 godzin, podczas gdy jego ciało i umysł będą bezustannie narażone na obciążęnie i stres. Co wieczór będzie musiał też rozbijać swój obóz i przygotowywać posiłek. Bardzo liczy na zainteresowanie lokalnej społeczności jego projektem i z radością oczekuje spotkań z miejscową ludnością, by móc poznać jej styl życia i zwyczaje. 

Louis-Philippe Loncke Urodzony w 1977 roku w Belgii Louis-Philippe Loncke jest wszechstronnym badaczem i poszukiwaczem przygód. Lubi stawiać sobie wyzwania bycia pierwszym na świecie w podejmowaniu wypraw w przeróżne rejony globu, przy zastosowaniu wyszukanych sposobów ich realizacji. 

W wieku 27 lat, Louis-Philippe nie miał pojęcia o świecie przygody, dopóki zafascynowany pasją nurkowania nie wyjechał w roczną podróż po Oceanii. To w Australii po raz pierwszy zetknął się z filmem poświęconym jednoosobowej i samodzielnej przeprawie przez pustynię. Jeszcze wtedy nie wyobrażał sobie, że dwa lata później będzie robił to samo. Przemierzając dzikie tereny Tasmanii przez 7 tygodni, zyskał uznanie tamtejszej ludności. Pomimo że wyprawę zakończył kompletnie wyczerpany, to właśnie dzięki niej wyrobił w sobie silną wolę oraz nauczył się pozytywnego myślenia. 

W 2008 roku zadziwił australijskie mass-media, stając się pierwszą osobą, która przemierzyła całowicie samodzielnie pustynie Simpson Desert, najbardziej suche miejsce w Australii. Od 2009 roku, odbył kilka ekspedycji w dolinie Everest, w Islandii i Australii, jako pierwszy na świecie lub działając w celach charytatywnych i związanych z ochroną środowiska podkreślając rolę wody w przyrodzie i życiu. W 2011 r. wziął 1-godzinną lekcję kajaku i już tydzień później rozpoczął 600- kilometrową wyprawę kajakiem dookoła Belgii pokazując piękno tego kraju i alarmując o zjawisku zanieczyszczenia wód. 

Louis-Philippe stał się jednym z najbardziej szanowanych podróżników swojego pokolenia.Jego umiejętność przygotowania wyprawy w krótkim czasie, kontynuując jednocześnie pracę zawodową zaskakuje nawet weteranów podróży odkrywczych. Jego pasja do przygody wykracza poza jego własne osiągnięcia. Dlatego też podróżuje po całej Europie by spotykać innych poszukiwaczy przygód, dzielić się z nimi doświadczeniami, nawiązywać kontakty i omawiać nowe projekty. 

Dane dotyczące wyprawy: 
- 1200 km Całkowity dystans
- 150 km Piesza przeprawa przez góry
- 50 km Na pontonie raftingowym
- 1000 km Spływ kajakowy
- 1200 km/28 dni = 42 km/dzień
- 11 kg oczekiwana utrata masy ciała
- 3500 kalorii średnie dzienne spożycie energii

Więcej informacji na temat Louis-Philippa w języku polskim: http://pl.wikipedia.org/wiki/Louis-Philippe_Loncke 

In English:
www.polandtrek.com
www.louis-philippe-loncke.com 

Sponsor Medialny: National Geographic Polska

6. 2012 Mid-Europe Expedition: Gdańsk –  Bydgoszcz – Kostrzyn - Jez. Müritz – Berlin – Magdeburg - Praga – Kolin (ca. 2000 km) – hausbot Vistula Cruiser 30 – NOWA VISTULA

W tym roku odbywamy podróż po wodach śródlądowych Środkowej Europy. Start w Gdańsku, później w górę Wisłą aż do Bydgoszczy. Przejście na Kanał Bydgoski, zaliczamy kolejne śluzy na Noteci, by wreszczie dotrzeć do Warty i granicy polsko-niemieckiej na Odrze. Kilkadziesiąt kilometrów graniczną Odrą i już wpływamy na terytorium Niemiec.Bardzo ruchliwym Kanałem Odra-Havela (sporo barek, głównie pod polską banderą), po przejściu przez niezwykle ciekawą budowlę hydrotechniczną - podnośnię dla statków w Niederfinow, docieramy do typowo turystycznego szlaku Górnej Haveli, który przez piękne miasteczka i wioseczki doprowadza do Jeziora Muritz. Następnie Muritz-Elbe Wasserstrasse i wchodzimy na Łabę w miejscowości Domitz. Po pokonaniu kilkunastu kilometrów pod prąd skręcamy na Dolną Havelę i w ten sposób docieramy do Berlina. W stolicy Niemiec nasz jacht Vistula Cruiser 30 będzie prezentowany na targach wodniackich Boot und Fun w dniach 23-28 listopada. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska! Zaraz po zakończeniu imprezy targowej wracamy na wodę i znów płyniemy Dolną Havelą, a następnie kanałem do Magdeburga. Tam wchodzimy na Łabę i płynąc pod mocny prąd mozolnie zdobywamy kolejne kilometry. Miejmy nadzieję, że rzeka nam w grudniu jeszcze nie zamarznie! Mijamy Drezno i wpływamy na teran Republiki Czeskiej, gdzie dołącza do nas nasz znakomity przyjaciel-wodniak Josef Blecha. Po drodze krótki wypad na Wełtawę do Pragi. Wracamy na Łabę i zmierzamy wprost do Kolina, który jest finałem naszej wyprawy. Planujemy tam być ok. 15 grudnia. Miejmy nadzieję, że zdążymy przed Świętami. Stamtąd nasza Vistula pojedzie na przyczepie prosto do zakładu, gdzie przygotujemy ją do kolejnego sezonu....

2012-10-29 

2012-11-02

2012-11-15

2012-12-02

2012-12-05

2012-12-08

2012-12-11

2012-12-12

2012-12-13

2012-12-14

2012-12-15

2012-12-16

7. Ekspedycja 2013

2013.10.07. Wisła (Weichsel) Rybina - Bydgoszcz

2013.10.25. Łaba (Elbe) Wittenberge - Hamburg

2013.10.28. NASZA VISTULA PRZETRWAŁA ORKAN KRYSTIAN!
Dnia 28 października nasza Vistula znalazła się w samym środku groźnego Orkanu o nazwie Krystian. Porywy wiatru pod Cuxhaven osiągały prędkość 170 km/h. Wysokość fal dochodziła do kilku metrów, co powodowało wynurzanie kadłuba z wody, brak możliwości poboru wody do chłodzenia przez silnik i w konsekwencji zatrzymanie pracy silnika. Po przymusowym lądowaniu na brzegu rzeki Łaby w okolicach wejścia do Kanału Kilońskiego i uszkodzeniu steru na kamieniach zostaliśmy odholowani przez statek ratunkowy SAR do portu w Glueckstadt. Vistula udowodniła swoją klasę i dzielność - przetrwała orkan, a uszkodzenia okazały się niewielkie. Po wykonaniu napraw, już następnego dnia wyruszyliśmy w dalszą podróż, zmieniając trasę - kierunek Hamburg, Elbe-Seiten Kanal i Mitteland Kanal. Z przyczyn obiektywnych nie udało nam się zrobić dokumentacji zdjęciowej.
Więcej info o orkanie Krystian http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/112972,17-ofiar-orkanu-krystian-w-europie

2013.11.07. Hamburg - Elbe-Seiten Kanal - Mittelland Kanal - Berlin

 

2013.11.24. Bootsmesse Berlin 21-24.11.2013

 

2013.11.27. Spree-Oder Wasserwege i Odra (Berlin 25.11.-Kostrzyn 28.11.)

 

Warta: Kostrzyn (28.11.) - Gorzów Wlkp. (28.11.) - Poznań (2.12.) - Konin (5.12.)

 

The end of Expedition - Konin 6.12.2013 - 9.00 h

 

8. TERAZ WISŁA – Ekspedycja

Włocławek 10.10. - Puławy 16.10.

Puławy 3.11.2014. - Kraków 12.11.2014.