Pętla Żuławska i Kanał Ostródzko - Elbląski - wynajem jachtu i barki

Pętla Żuławska i Kanał Ostródzko - Elbląski - wynajem jachtu i barki

Pętla Żuławska i Kanał Ostródzko - Elbląski - wynajem jachtu i barki

Początek i koniec rejsu w Marinie RYBINA GPS: 54°17'07.6"N 19°06'51.7"E - dogodny dojazd samochodem (na miejscu parking), możliwość zorganizowania transferu z dworca kolejowego lub lotniska w Gdańsku. W pobliżu Mariny (ok. 100m) znajdują się sklepy spożywcze/przemysłowe (czynne również w sobotę i niedzielę do późnych godzin wieczornych, co umożliwia zrobienie zakupów zaraz przed rejsem) 

Zakupy można też robić w miejscowościach na trasie rejsu, znaczna część sklepów (zwykle czynnych do późnych godzin nocnych) znajduje się w pobliżu szlaku wodnego

Standardowy czarter trwa 7 dni (i wielokrotność 7 dni) - od niedzieli godz. 12.00 do soboty godz. 12.00 (indywidualnie ustalamy krótsze lub dłuższe terminy wynajmów) 

Pętla Żuławska i Kanał Ostródzko - Elbląski - wynajem jachtu i barki

PROPONOWANE TRASY:

1. PĘTLA ŻUŁAWSKA
Rybina - Elbląg - Malbork - Gniew - Tczew - Gdańsk - Rybina, ok. 200 km, idealne na 7 dni

2. KANAŁ OSTRÓDZKO-ELBLASKI:
Rybina - Elbląg - Kanał Ostródzko-Elbląski – Iława i/lub Ostróda + Stare Jabłonki - Elbląg –Rybina, ok. 200 - 320 km, idealne na 7 - 14 dni

3. PĘTLA ŻUŁAWSKA + KANAŁ OSTRÓDZKO-ELBLĄSKI:
Rybina - Elbląg - Kanał Ostródzko-Elbląski – Iława i/lub Ostróda + Stare Jabłonki - Elbląg – Malbork - Gniew - Tczew - Gdańsk - Rybina, 
ok. 340 - 500 km, idealne na 14 dni

Mapa Pętli Żuławskiej

Pokonanie proponowanych przez nas tras nie stanowi problemu i nie jest męczące, zawsze starcza czasu na wypoczynek i podziwianie niezwykłej przyrody oraz poznanie niezliczonych walorów turystyczno-krajoznawczych regionu (wspaniałe miasta, ciekawe zabytki, obiekty hydrotechniczne - śluzy, mosty zwodzone i wiele, wiele innych) 

Obszar posiada dobrą infrastrukturę turystyczną (w tym przeznaczoną dla wodniaków), która w najbliższym czasie zostanie znacznie rozbudowana, w ramach projektu współfinansowanego przez UE 

Zmiana przepisów dotyczących wymaganych uprawnień do prowadzenia łodzi motorowych umożliwiła nam wypożyczanie jachtów bez patentów. Dzięki zastosowaniu tzw. silników uciągowych jesteśmy w stanie utrzymać dotychczasowe parametry eksploatacyjne. W uproszczeniu, silnik uciągowy jachtu można porównać do samochodu terenowego z reduktorem mocy. Dlatego nasze silniki znakomicie sprawdzają się na rzekach. 

Przed rozpoczęciem rejsu organizujemy dla Państwa kompleksowe kilkugodzinne szkolenie, po którym swobodnie można samodzielnie prowadzić jacht. Jeśli ktoś jednak nie czuje się na siłach i nie chce samodzielnie prowadzić jachtu, może wynająć od nas szypra. Czarterujący otrzymuje dokładne mapy i locje szlaku w języku polskim, angielskim i niemieckim wraz z cennymi wskazówkami organizacyjnymi i turystycznymi 

Zapewniamy pełen zakres pomocy technicznej i wsparcie logistyczne na trasie 

Jachty posiadają pełne ubezpieczenie w zakresie CASCO i OC prowadzącego.

Każdy jacht posiada wygodne miejsca do spania dla 6-7 osób (dla każdego uczestnika przysługuje śpiwór i koc) oraz szafki na ubrania i rzeczy osobiste. 

Jachty zapewniają pełen komfort podczas długiej podróży - standardowym wyposażeniem jest oprócz ubikacji z WC i prysznicem z ciepłą wodą, także centralne ogrzewanie, w pełni wyposażona kuchnia z lodówką, ciepłą i zimną wodą i zastawą stołową. Dzięki wyposażeniu w duże zbiorniki paliwa i wody jednostki są właściwie samowystarczalne - więcej informacji w dziale wybór jachtu.

Kogo jednak znuży biwakowe życie, może skorzystać z któregoś ze współpracujących z nami położonych blisko brzegu hoteli, pensjonatów, czy campingów i zamiast na pokładzie - tam właśnie wziąć prysznic lub zanocować. 

Ponadto każda jednostka wyposażona jest we wszystko co na wodzie niezbędne oraz komplet (dla wszystkich pasażerów) rowerów* do uprawiania turystyki krajoznawczej, po przybiciu do brzegu (za dopłatą)..
*na Kanale Ostródzko-Elbląskim czarter bez rowerów, ze względu na niskie mosty 

Jacht przy wydaniu jest zatankowany i posiada pełną butlę gazową (jeżeli występuje instalacja gazowa).

Jachty posiadają instalację 12V, to znaczy po podłączeniu do gniazda zapalniczki można ładować urządzenia elektroniczne, z wykorzystaniem ładowarek samochodowych. Ponadto po podłączeniu do ładowania z lądu jachtów Vistula Cruiser 30 i Haber 33 Reporter (co możliwe jest w każdej przystani i miejscu postojowym – prawie codziennie) możliwe jest podłączenie urządzeń zasilanych prądem 230V – standardowe gniazdo, jak w domu.

Oferujemy super ceny LAST MINUTE

CO NALEŻY ZE SOBĄ ZABRAĆ NA REJS? 

Poniżej znajdą Państwo wykaz podstawowego, zalecanego przez nas wyposażenia. Oczywiście to nie wszystko... 

  • Ciepłe ubrania - polary, spodnie itd., czapkę, rękawice
  • Nieprzemakalną odzież zewnętrzną
  • Odzież na upalne dni
  • Okulary przeciwsłoneczne i czapeczkę od słońca
  • Krem do opalania
  • Buty do chodzenia w wodzie: klapki lub zwykłe trampki (dno jest zwykle piaszczyste, jednak czasami trzeba przejść po kamieniach - chodzi o zabezpieczenie przed pokaleczeniem stóp)
  • Poszewki na śpiwory (śpiwory i koce są na wyposażeniu)
  • Buty gumowce (jeżeli ktoś posiada)

Nasze Jachty : | Vistula Cruiser 30 SVistula Cruiser 30Haber 33 Reporter Weekend 820 DeLux |