Nowość 2018/19! FRANCJA naszą Vistulą

Nowość 2018/19! FRANCJA naszą Vistulą

Zachęcony sukcesem projektu jesienno-zimowo-wiosennego w Wenecji podjąłem decyzję o przygotowaniu kolejnej posezonowej destynacji.

Moja najnowsza propozycja to samodzielne czartery jachtu motorowego Vistula Cruiser 30 S na południu Francji w okolicach Montpellier oraz rejsy tą jednostką prowadzone przez skippera, czyli mnie, z północy (Strasburg) na południe Francji (Montpellier), następnie na zachodnie wybrzeże (Bordeaux), z powrotem do Montpellier i Miluzy, podzielone na etapy.

Francja to kraj wprost wymarzony do uprawiania hausbotingu.

Setki kilometrów rzek, połączonych znakomicie zaprojektowanymi kanałami tworzą jeden z najlepszych systemów żeglugowych w Europie. Na trasie wiele ciekawych, również zabytkowych śluz oraz innych interesujących obiektów hydrotechnicznych, takich jak przenośnie, czy kilkukilometrowe jednokierunkowe tunele, w których ruch sterowany jest sygnalizacją świetlną. Wzdłuż trasy położonych jest wiele przepięknych miast, miasteczek, wiosek, zamków i pałaców – jak to we Francji bywa – zawsze z bogatą i ciekawą historią. No i oczywiście przepyszna francuska kuchnia, wzbogacona tym co we Francji najlepsze, czyli lokalnym winem. Przy samodzielnych czarterach na pokładzie znajdują się pomocne materiały nawigacyjne – mapa i locja z opisem szlaku i dokładne, sprawdzone przeze mnie wskazówki praktyczne, turystyczne, krajoznawcze i kulinarne. Podczas rejsów ze mną, to ja załatwiam wszelkie tematy logistyczne (kontakty ze śluzami, marinami), zaopatrzeniowe (woda, gaz) oraz organizuję zwiedzanie i kulinaria. Każdy odcinek ma swoją specyfikę, ale każdy jest na swój sposób ciekawy i wart przepłynięcia.

Francja z pokładu naszej Vistuli to prawdziwa gratka, zachwycająca i łatwo dostępna!

Szczegóły znajdziecie na http://zeglugawislana.pl/trasy/francja-czartery-i-rejsy-jachtem-vistula.html

Zapraszam serdecznie i jestem oczywiście do dyspozycji w razie Waszych pytań.

 

Czarter barki Francja, czarter jachtów motorowych bez patentu, zapraszamy do naszej oferty. Pozostałe oferowane trasy: Pętla Żuławska, Kanał Ostródzko-Elbląski, Wielka Pętla Wielkopolski